Zielona Kreacja
« Powrót do bloga
2013-03-08

Ale jak powstała Zielona Kreacja?

Jak to wszystko się zaczęło?

Właśnie mija ósmy rok od chwili kiedy jako kompletnie niedoświadczony absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu, przyłożyłem dobrze naostrzony ołówek do kartki w celu narysowania pierwszej koncepcji ogrodu. Pierwszego ogrodu, który miał powstać… 

 

Po kilku latach studiów wydawało mi się czymś zupełnie naturalnym, że mam być projektantem ogrodów. Pamiętam dokładnie pierwsze koncepcje, pierwsze spotkania z Klientami i trudne wtedy dla mnie pytania : „jak to wszystko będzie wyglądało?”. Początkowo pracowałem jako niezależny projektant dla klientów indywidualnych. Później nawiązałem współpracę z firmami wykonawczymi z Opola i Poznania. To był ważny moment. Nie posiadałem doświadczenia związanego z realizacjami projektów. Jednak spora ilość zleceń szybko pomogła w przyswojeniu nowej – praktycznej wiedzy. Zrozumiałem, jak cenny jest dobrze wykonany pod względem technicznym projekt. To podejście sprawiło, że projekty koncepcyjne stawały się coraz bardziej dopracowane, począwszy od inwentaryzacji terenu po najmniejszy detal. W efekcie powstawała dokumentacja projektowa a nie już tylko prosty rysunek koncepcyjny. W 2006 r. poznałem Agatę -młodą i śliczną projektantkę ogrodów z Wrocławia. Do dziś współpracujemy razem nad powstawaniem nowych koncepcji ogrodów.  Obecnie naszym największym projektem jest wspólny dom i dwójka dzieci.  Agata do naszych projektów dodała to czego mi brakowało: kobiecej ręki, miękkiej linii i świetnej znajomości roślin. Od tego momentu nasze projekty ogrodów są nie tylko dopracowane pod względem technicznym, ale stały się też łatwiejsze do czytania. Rysunki wizualizacji przybliżały to, jak ogrody miały wyglądać za kilka lat. Połączenie naszych umiejętności i łatwość, z jaką powstawały nowe projekty sprawiła, że zaczęliśmy myśleć o własnej firmie projektowej i wykonawczej.

W styczniu 2007 roku oficjalnie zarejestrowaliśmy działalność. W jeden wieczór w przypływie weny twórczej Agata wymyśliła naszą nazwę i zaprojektowała logo. Tak powstała Zielona Kreacja. Nasze pierwsze zlecenie zrealizowaliśmy parę miesięcy potem. Głód  wiedzy i chęć tworzenia coraz to bardziej rozbudowanych ogrodów sprawił, że bardzo szybko się rozwijaliśmy. W naszej ofercie, prócz wykonywania kompletnych dokumentacji projektowych ogrodów, znalazły się prace związane z instalacją systemów automatycznego nawadniania, później też oświetlenia, prace brukarskie oraz montaż konstrukcji drewnianych i tarasów. W ciągu trzech lat nasza oferta z zakresu budowy terenów zieleni i ogrodów była bardzo szeroka. Pozyskiwaliśmy nowych Klientów ceniących sobie firmy zajmujące się tematem kompleksowo. W 2010 roku do naszego zespołu, początkowo jako stażysta, później jako projektant, dołączyła Kamila. Dołączenie do nas Kamili dało nam poczucie pewności, że jesteśmy w stanie podjąć się każdego powierzonego nam zadania. Ilość zleceń jakie w tamtym czasie do nas spływała, potwierdziła nasze przekonanie i sprawiła, że w ciągu miesiąca wykonywaliśmy klika projektów. Aktualnie dysponujemy nowoczesnym sprzętem, własną kadrą fachowców i mocą do pracy nad nowymi projektami.

Mamy 2013 r, to ma być trudny rok a kolejne mają nie być łatwiejsze. Takie sytuacje sprawiają, że weryfikują się zdobyte doświadczenia i przekonania o własnych umiejętnościach. Z pewnością aktualna sytuacja na runku nie pomoże w rozwoju nam i naszym kolegom z zielonej branży. Patrząc jednak na to, co udało się już osiągnąć, czujemy się spokojni….

Do zobaczenia w naszych ogrodach i na stronach blogu

Grzegorz Olszewski

Wykonanie: REVOLWEB